12.5 C
Tiranë
HomeArgetimKurioziteteKëto janë 20 emrat më të njohur të qenve në botë!

Këto janë 20 emrat më të njohur të qenve në botë!

Pronarët po kërkojnë frymëzim për emrin e kafshës shtëpiake përreth tyre.

Ata shpesh emërtohen sipas yjeve të tyre të preferuar të televizionit, filmit ose muzikës, dhe gjithashtu u jepen emra të zakonshëm si Max, King, Maze, Luna.

Gjithnjë e më shumë, pronarët po u japin kafshëve të tyre emra njerëzor, dhe ata shpesh vijnë me emra të rinj, interesantë për kafshët e tyre. Por emrat klasikë janë ende të njohur.

Dhjetë emrat më të njohur për qentë femra janë Bella, Lucy, Molly, Maggie, Chloe, Lola, Zoe, Lily, Emma dhe Ruby.

Në qentë meshkuj, emrat më të zakonshëm janë Max, Charlie, Buddy, Rocky, Jack, Toby, Cody, Lucky, Oscar dhe Teddy.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment