-2.5 C
Tiranë
KryefaqjaArgetimKurioziteteKëtë sekret me siguri nuk e keni ditur! Ja ku duhet të...

Këtë sekret me siguri nuk e keni ditur! Ja ku duhet të hidhni parfum që aroma të jetojë gjatë

Kur hedhim një parfum, mund të kemi shumë dëshira dhe mendime në kokë, madje shumë mund të duken të pandërgjegjshme, por mes tyre me siguri që është dëshira dhe mendimi që kjo aromë të ndihet aq sa duhet dhe gjatë gjithë kohës, duke ju shoqëruar si një mik që ju jep siguri, edhe atëherë kur ju vetë keni harruar që e keni me vete.

Që aroma e parfumit të qëndrojë gjatë, duhet të ndiqni disa udhëzime.

1. Në qoftë se doni që parfumi juaj të qëndrojë sa më gjatë, duhet t’i kushtoni rëndësi një detaji të rëndësishëm siç është hidratimi i lëkurës, por mbi të gjitha ta hidhni në pikat e duhura të trupit.

2. Që parfumi juaj të zgjasë, duhet ta hidhni atë jo vetëm te kyçet e duarve dhe qafa, por dhe në zona të tjera të ndjeshme të trupit si kërthiza.

3. Pikërisht siç e lexoni! Hidhni parfum mbi kërthizë! Aplikimi i parfumit te kërthiza e hidraton atë dhe sjell baraspeshën e duhur që aroma të zgjasë më shumë, si dhe krijon nxehtësi duke e bërë aromën e parfumit më të fortë.

Modelet e Victoria Secret si Adriana Lima dhe Miranda Kerr janë ndër më të famshmet që e praktikojnë këtë truk çudibërës.

Qëndro me ne
14,716FansaPëlqeje
10,378NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera