21.7 C
Albania
Mon, 26 July, 2021

“Kështu e hanë të gjithë”/ Batuta e Saimir Tahirit në derën e Gjykatës së Posaçme të Apelit

Eshte shfaqur i buzeqeshur teksa i afrohej ambienteve te gjykates, ish-ministri i Brendshem, Saimir Tahiri, qe priste sot vendimin per fatin e tij, nderkohe qe akuza kerko denimin me 12 vite burg. 

Ai ka qene ne shoqerine e avokatit te tij mbrojtes, Maks Haxhia, ne momentin qe po hynte te deren e Gjykates se Posaçme të Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, kur i jane afruar kameramanet dhe gazetaret.

Ne nje moment, nje nga operatoret duket se humbet ekuilibrin, teksa filmonte dhe e pohon me ze nje fakt te tille.

Nuk ka munguar batuta e Tahirit, qe degjohet teksa thote: “Keshtu e hane te gjithe”.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit