11.5 C
Tiranë
HomeAktualitetKërkesa e bizneseve në Vlorë, të shtyhet ora policore

Kërkesa e bizneseve në Vlorë, të shtyhet ora policore

Ndryshimi i orës dimërore me atë verore si dhe ngrohja e motit ka bërë që njerëzit të priren më shumë për të shëtitur në orët e mbrëmjes, duke shkelur në këtë mënyrë dhe orën policore e cila ndalon lëvizjen në orën 20 të mbrëmjes.

Më shumë se kudo, ky fenomen ndihet në Lungomaren e Vlorës. Por ato që e ndjejnë akoma më shumë kufizimin e orarit, janë administratorët e lokaleve, të cilët janë të detyruar të mbyllin aktivitetin, ndërkohë që njerëzit vazhdojnë ende të shëtisin.

Sipas bizneseve në Lungomaren e Vlorës, do të ishte më me vlerë, forcimi i protokolleve anticovid dhe zgjatja e fashës orare që mund të lehtësonte biznesin dhe të justifikonte shpenzimet.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,563FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment