11.5 C
Tiranë
KryefaqjaShowBizzShowbiz nga BotaKëngëtarja e njohur konfirmon "tërheqjen" nga muzika

Këngëtarja e njohur konfirmon “tërheqjen” nga muzika

Këngëtarja britaneze Cheryl, po flitet se do të tërhiqet nga performancat, pasi që është shumë e vështirë për të, për shkak të vdekjes së ish-shoqes së grupit të ‘Girls Aloud’, Sarah Harding.

Sarah ndërroi jetë me 5 shtator në moshën 39 vjeçare nga kanceri i gjirit dhe Cheryl nuk ka dalë në publik që atëherë, duke u tërhequr nga një performancë në ‘Birminghan Pride’ muajin e kaluar.

Një burim ka shpjeguar që atëherë Cheryl ‘po bën një pushim të vogël për t’i dhënë përparësi mirëqenies së saj’.

Duke folur për revistën Closer, burimi tha: “Shkatërrimi e ka goditur atë aq shumë.

“Ajo nuk është në asnjë mënyrë mendore për të menduar për performancën, kështu që ajo po bën një pushim të vogël për t’i dhënë përparësi mirëqenies së saj”.

Burimi shtoi: “Vdekja e Sarës u njoftua nga mamaja e saj në Instagram dhe Cheryl foli më parë për pikëllimin e saj teksa i bëri homazhe shoqes të saj të grupit me të cilën ishte pajtuar vitet e fundit”.

Kjo vjen pasi Cheryl falënderoi fansat e saj për ‘natën e mahnitshme’ pasi performoi në skenë në festivalin Mighty Hoopla në Brixton muajin e kaluar, vetëm disa orë para vdekjes së Sarës.

Performanca shënoi rikthimin madhështor të Cheryl-it në skenën muzikore pasi ajo mori kohë nga karriera e saj si këngëtare pas lindjes së djalit të saj, Bear, tashmë katër vjeç.

Cheryl mungoi në performancën e saj e saj të planifikuar në Birmingham Pride, ajo shkroi në Instagram Story një natë më parë për të zbuluar se ajo nuk do të shfaqej më.

Ajo ndau një mesazh të përzemërt me fansat, në të cilin pranoi se “nuk ishte në gjendje emocionalisht, mendërisht apo fizikisht të performonte” ndërkohë që po përpiqej të pajtohej me vdekjen e Sarës.

Cheryl shkroi: ‘Të thuash lamtumirë dikujt me të cilin ke kaluar një pjesë kaq të madhe të jetës tënde nuk është si asgjë tjetër.

Zemra ime është e rëndë. Hidhërimi është një përvojë kaq e ashpër dhe një slitë absolute emocionesh. Pyetje pa përgjigje dhe dhimbje pa zgjidhje. Kaq e trazuar dhe konstante.

‘Kërkoj falje me gjithë zemër dhe mund të shpresoj vetëm në mirëkuptimin tuaj… (Unë premtoj se do t’ju kompensoj disi)’.

Qëndro me ne
14,721FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera