30.7 C
Albania
Sun, 20 June, 2021

Kandidati për deputet i ADR në Fier kallëzim në polici: Jam kërcënuar me jetë sepse…

Andi Turhanaj kandidat për deputet i ADR (Aleanca Demokracia e Re) ka kryer kallzim penal në Drejtorinë e Policisë në qakun Fier.

Shkak është bërë një kërcënim që ai ka marr pasi ishte shprehur se do ti shkokë deri në fund zbardhjes së manipulimit të vjedhjes së votave të tij në zgjedhjet e 25 prillit.

Në një pronocim për Ora News, ai është shprehur se do t’i shkojë deri në fund për të zbardhur këtë çështje.

“Unë jam në vitin e dytë, në master në Universitetin e Arteve. Vendosa të kanidojë për deputet nën siglën e Aleanca Demokracia e Re. Pas numërimit të votave pashë që shumë vota tona kishin dalë apstenim. Dhe këtë nuk e lejova dhe u shpreha se kësaj gjëje do i shkoja deri në fund.”

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit