24.7 C
Albania
Mon, 21 June, 2021

Kaia Gerber ka një mënyrë të veçantë të vendosjes së parfumit!

Pasqyrë moj pasqyrë, kush ka aromën më të mirë nga të gjithë?

Në një intervistë të fundit me British Vogue, Kaia Gerber zbuloi një hile mjaft të çuditshme për aplikimin e parfumit: duke e spërkatur atë në një pasqyrë së pari.

“Unë nuk e di nëse kjo është një gjë që shumë njerëz bëjnë, por më pëlqen të spërkas parfumin në një pasqyrë së pari dhe në atë mënyrë unë mund të përdor gishtin tim për të kontrolluar se ku shkon dhe sa dua të aplikoj”, shpjegoi ajo.

Modelja 19-vjeçare, e cila shërben si fytyra e aromës Daisy të Marc Jacobs, thotë se ajo më pas do ta “vendosë atë në zona të ndryshme, në varësi të humorit të saj”.Dhe megjithëse metoda e aplikimit të parfumit të Gerber mund të mos i linte pasqyrat e saj të pastra, vetë kristalet luajnë një rol të madh në rutinën e saj të shëndetit.

“Jam shumë e dhënë pas kristaleve – i kam rreth një milion prej tyre në të gjithë dhomën time të gjumit – dhe i ‘ngarkoj’ në dritën e hënës, veçanërisht gjatë një hëne të plotë”, zbuloi ajo. “Unë jam e çuditshme kështu”. Gerber tha se ajo ka marrë shumë më shumë mirëqenie gjatë vitit të kaluar dhe betohet në teknikat e ‘pabesueshme’ të frymëmarrjes përveç kristaleve të saj.

Ajo gjithashtu ka eksperimentuar me flokët e saj, duke i thënë revistës se ajo e përmbushi “ëndrrën e saj” për t’i  lyer ato rozë  pasi u bë flokëverdhë gjatë verës.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit