31.7 C
Albania
Sun, 20 June, 2021

Jufka me kërpudha – Një pjatë e thjeshtë dhe e shijshme!

Përbërësit: 

½ qepë, 500 g kërpudha,

250 g jufka.

250 g krem djathi,

kripë,

piper,

gjalpë dhe verë.

Përgatitja: 

Ziejmë jufkat në ujë me kripë sipas udhëzimeve në paketim.

Në tigan skuqim qepën e prerë hollë me gjalpë, kripë dhe piper.

Shtojmë kërpudhat dhe i kaurdisim disa minuta ne temperaturë mesatare, i shuajmë me verë .

Shtojmë kremin e djathit, jufkat e ziera dhe pakëz lëng.

I përziejmë mirë dhe i shërbejmë të ngrohta.

Ju bëftë mirë!

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit