9 C
Albania
Wed, 14 April, 2021

Jepini fytyrës tuaj shkëlqimin e merituar me maskën me majonezë! Po, po majonezë

Gjatë mbrëmjes, pasi të keni kryer pastrimin rutinë të fytyrës do të ishte mirë të aplikonit dhe një maskë natyrale. Cila është ajo e duhura, që i siguron lëkurës shkëlqim? Maska me majonezë, përfundimisht!

Pse të blini kremra të shtrenjtë kur mund ta trajtoni veten me një maskë relaksuese në shtëpi, e cila përmban përbërësit idealë? Në përbërje të saj maska ka vaj ulliri, vezë dhe limon.

E mira është që maska të aplikohet në fytyrën e sapolarë me ujë të vakët dhe të mbahet për rreth 20 minuta. Majoneza duhet të jetë ruajtur në frigorifer. Më pas e lani fytyrën dhe shplarjen e fundit e bëni me ujë të ftohtë.

Fytyra juaj do të ndjehet e pastër dhe e relaksuar.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,984FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit