25.7 C
Albania
Fri, 23 July, 2021

Jepi SPAK jepi! Pak edhe më lart shko në arrestime!

Sot SPAK arrestoi kryebashkiakun e Lushnjës për shpërdorim detyre dhe korrupsion. Kryeministri Rama theksoi se PS nuk mbron atë dhe asnjeri që shkel ligjin. Ambasadorja amerikane Kim deklaroi se “asnjë nuk duhet të jetë mbi ligjin”. Kim shkruan: “Nëse jeni të përfshirë në korrupsion, pavarësisht sa të fuqishëm mendoni se jeni, tani është koha të merrni parasysh ndikimin që veprimet tuaja do të kenë në familjen dhe vendin tuaj. Tani është koha të shqyrtojmë nëse ia vlen të shkosh në burg. Tani është koha për të ndaluar. Askush nuk është mbi ligjin”.

Populli pret Drejtësi!

Ndërkohë ka filluar shkundja e zyrtarëve që kanë shkelur ligjin. SPAK-u po lëviz.

Në komentet e pas botimit të lajmit për arrestimin e kryebashkiakut lushnjar, lexuesit shkruanin: “Edhe më lart zotërinj të SPAK! Ministra, ish-ministra dhe më lart ngjituni në arrestime!”.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit