29.7 C
Albania
Mon, 21 June, 2021

Ja si të pastroni siç duhet syzet e diellit

Syzet e diellit janë një pjesë integrale e jetës sonë të përditshme. Përveç pastrimit të tyre me leckën e tyre, ekziston një mënyrë tjetër efektive për pastrimin e tyre, pa rrezikun e gërvishtjes së tyre.

Si të largojmë papastërtitë që grumbullohen nga plazhi dhe kripa e detit ose pluhuri dhe djersa e qytetit në një mënyrë të lehtë dhe efektive?

Këtu është një mënyrë e zgjuar për të pastruar syzet siç duhet dhe për të parë përsëri pastër, me një pastrues që do ta bëni në shtëpi lehtë dhe shpejt.

Ajo që do ju duhet është një filxhan ujë steril dhe dy lugë detergjent enësh. Për ta bërë pastruesin tuaj shtëpiak, shpërndani detergjentin në ujë, vendoseni në një shishe spërkatëse dhe tundeni përpara përdorimit.

Spërkatni syzet me tretësirë, fërkoni thjerrëzat me një leckë mikrofibre dhe shijoni rezultatet e mahnitshme. E njëjta gjë mund të thuhet për syzet e syve.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit