11.5 C
Tiranë
KryefaqjaShowBizzShowbiz nga BotaJa pse këta të famshëm refuzojnë të zgjedhin stilistë për veshjet e...

Ja pse këta të famshëm refuzojnë të zgjedhin stilistë për veshjet e tyre

Në të shumtën e rasteve të famshmit ia besojnë pamjen e tyre stilistëve të njohur, në raste dhe evente të ndryshme. Këta stilististë kanë në dorë veshjen e këtyre personazheve, qëllimi i së cilës është të lërë gjurmë në vëmendjen e njerëzve.

Por jo të gjithë të famshmit veprojnë në këtë mënyrë. Disa prej tyre dëshirojnë ta ideojnë vetë veshjen e tyre.

Më poshtë do të gjeni rastet kur personazhet e njohur janë vet-stiluar, dhe arsyen pse nuk kanë zgjedhur një stilist.

1.  Taylor Momsen e pushoi nga puna stilisten e saj në 2010-ën, sepse e bënte te dukej dikush që nuk ishte në të vërtetë.

2. Meghan Markle, e ka zgjedhur vetë gjithçka që ka veshur në dasmën e make-up arstistit të saj, Daniel Martin.

3. January Jones i realizon vet veshjet në tapetin e kuq, pasi ajo mendon se është harxhim i tepërt të paguash dikë për të të thënë se si të dukesh bukur.

4. Blake Lively, është gjithnjë stiliste e vetes së saj sepse ajo ka ego dhe kontroll mbi çdo gjë që e rrethon.

5. Kur Diane Kruger po bashkëpunonte me një stilist në fillim të karrierës, nisi të dukej si gjithë të tjerët, prandaj ajo hoqi dorë.

6. Eeykah Badu asnjëherë nuk planifikon se çfarë të veshë deri në momentin e fundit.

7. Bryce Dallas i ble veshjet, me të cilat do të shfaqet në tapetin e kuq, në dyqane të zakonshme ose online.

8. Ndërsa Rachel Bilson e stilon veten e saj, pasi i duket shumë argëtuese të eksperimentojë me veten.

9. Olivia Munn nuk beson shumë në aftësinë e saj për të gjetur veshjen e duhur, por ajo thotë që nëse një ditë do të dështoj, do të jetë për faj të saj jo të dikujt tjetër.

10. Sienna Miller ka një stil aq të bukur saqë nuk ka nevojë për asnjë stilist.

Qëndro me ne
14,721FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera