12.5 C
Tiranë
HomeKëshillaJa pse disa njerëz ndjejnë të ftohtë dhe të tjerët jo

Ja pse disa njerëz ndjejnë të ftohtë dhe të tjerët jo

Një konsulent i kardiologjisë dhe kateterizimit arterial zbuloi se disa pacientë ndjejnë të ftohtë më shumë se të tjerët.

Ai shpjegoi se në mesin e tyre ka pacientë me anemi, gjëndër tiroide të dobët dhe ata që vuajnë nga stresi dhe ankthi.

Ai rekomandoi të siguroheni që të siguroni ngrohje adekuate për të moshuarit këto ditë, sepse ata ndihen më të ftohtë se të tjerët dhe janë më të prirur ndaj komplikimeve të tij.

Ai këshilloi konsumimin e xhenxhefilit si pije të nxehtë për të mbajtur ngrohtë në dimër, pasi ul trigliceridet, kolesterolin e keq dhe rrit kolesterolin e mirë.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment