20.7 C
Albania
Tue, 18 May, 2021

(DOKUMENTI) Ja cili është vendi bujar që zgjodhi ti jepte Shqipërisë 975 doza për të nisur procesin e vaksinimit me Pfizer/BioNtech

Ndryshe nga sa u aludua dje në media se vaksina u dhurua nga Greqia, Dubai apo Austria, është Gjermania, vendi që zgjodhi ti përgjigjej me PO, “lutjes” së qeverisë shqiptare.

Gjermania është vendi bujar që zgjodhi ti jepte Shqiperisë 975 doza për të nisur procesin e vaksinimit me Pfizer/BioNtech.

Ndryshe nga sa u aludua dje në media se vaksina u dhurua nga Greqia, Dubai apo Austria, është Gjermania, vendi që zgjodhi ti përgjigjej me PO, “lutjes” së qeverisë shqiptare.

Dokumenti:

Në këtë dokument të siguruar nga Dosja.al verifikohet se vaksina erdhi nga Gjermania dhe u zhdoganua në Shqipëri. Vaksina është Pfizer/BioNtech dhe ka mbërritur në vendin tonë bashkë me të gjithë strukturën e nevojshme, shiringa dhe flakonë.

Burimi: Dosja.al

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,015FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit