Ja çfarë vendosi Apeli për Adiola Lakrën e cila akuzohet se nxori në pritë Hekuran Billën

0
3

Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për Adjola Lakrën, e arrestuar si e dyshuar per bashkepunim ne vrasjen e Hekuran Billës.

Vete e arrestuara kishte kerkuar ne Apel heqjen e mases se sigurise arrest me burg te caktuar nga Shkalla e Pare.

Apeli pas shqyrtimit te dosjes, vendosi te mos e prishe vendimin e dhene nga Gjykata e Tiranes dhe la ne fuqi masen arrest me burg.

Ne momentin e arrestimit, u tha se kishte dyshime se ishte ajo personi qe nxori ne prite Hekuran Billen, me te cilen, sic ka treguar edhe vete per policine, ka pasur nje lidhje dashurie prej dy vitesh.

Adiola Lakra, 26- vjeçarja nga Berati, kishte qene me pare ne lidhje me Sebastian Malin, nipi i Viktor Markut, ky i fundit, nip i te riut Prel Marku, qe Hekuran Billa akuzohet se e ka vrare ne Angli.

Ajo ka treguar se eshte njohur me Sebastian Malin, sapo ka ardhur me familjen te jetonte ne Tirane, pra dy vite me pare.

Per ngjarjen jane vene ne pranga edhe Viktor Marku, pak ditë pas ngjarjes në Mal të Zi teksa më parë u arrestua Sebastiano Mali, nipi i tij i cili u bë bashkëpuntor në vrasje.

Leave a Reply