10.5 C
Tiranë
HomeAktualitetJa çfarë diskutuan ambasadorët e SHBA, BE dhe Britanisë me Lulzim Bashën

Ja çfarë diskutuan ambasadorët e SHBA, BE dhe Britanisë me Lulzim Bashën

TIRANË-Ka përfundur pas rreth një ore takime mes 3 ambasadorëve dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha në selinë Blu në lidhje reformën zgjedhore. Në veçanti janë disktuar çështjet e pazgjidhura si Komisionet, Kolegji dhe Kryekomisioneri, por më e rëndësishja qeveria kujdestare për zgjedhje, sipas modelit të Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë.


Pas takimit me 3 ambasadorët, Opozita ka kërkuar që ditën e nesërme në orën 17:00 të mblidhet Këshilli Politik për reformën zgjedhore.

Takimet vinë një ditë pasi pasi partitë parlamentare dhe jo parlamentare dështuan të gjejnë konsensusin për të përmbyllur reformën zgjedhore brenda 31 majit.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,790FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment