10.5 C
Tiranë
HomeTeknologjiInstagram po teston mundësinë për të postuar foto nga kompjuteri

Instagram po teston mundësinë për të postuar foto nga kompjuteri

Instagram po teston aftësinë për të postuar foto nga një kompjuter desktop. Kjo është hera e parë që aplikacioni për ndarjen e fotografive lejon postimin jashtë pajisjeve mobile.

Kompania ka konfirmuar testimin e asaj aftësie.

“Ne e dimë që shumë njerëz hyjnë në Instagram nga kompjuteri i tyre”, tha zëdhënësi i kompanisë. “Për të përmirësuar atë përvojë, ne tani po testojmë aftësinë për të krijuar një postim në Instagram duke përdorur një kompjuter”.

Postimi në këtë formë ishte vërejtur më parë nga Alessandro Paluzzi, i cili kreu inxhinieri të kundërt të aplikacioneve të njohura. Por në atë kohë, Paluzzi vuri re diçka që dukej se ishte thjesht një provë e brendshme. Kjo tani po ndryshon, dhe më shumë përdorues po shohin se tipari i ri është aktivizuar në shfletuesit e tyre.

Ndryshimi është domethënës dhe do të ishte një hap i madh drejt bërjes së faqes në internet të Instagram-it po aq funksionale sa aplikacioni.

Gjithashtu është një shenjë tjetër që Instagram po bëhet edhe më i ngjashëm me Facebook.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,790FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment