8 C
Albania
Sun, 18 April, 2021

Infektohet presidenti francez Emmanuel Macron/ Rezulton pozitiv në testin e COVID-19

Presidenti francez Emmanuel Macron ka rezultuar pozitiv në testin e COVID-19, ka bërë të ditur vetë presidenti, shkruan BBC.

42-vjeçari kishte bërë testin pasi i ishin shfaqur disa simptoma dhe tani do të qëndrojë i izoluar për shtatë ditë, bëjnë të ditur nga pallati presidencial Elysee.

Macron do “vazhdojë të jetë në krye të vendit” dhe do t’i kryej punët nga shtëpia. Kujtojmë që Franca ka vënë orën policore me qëllim që të parandalohet përhapja e mëtejme e COVID-19.

Deri më tani janë konfirmuar dy milionë raste në këtë vend që nga fillimi i shpërthimit të pandemisë, ku më shumë se 59 mijë qytetarë kanë humbur jetën si rezultat i infeksionit me COVID-19.

Burimi: Telegrafi

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,969FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit