Indi: Ka 95 vite pa prerë flokët, burri konsiderohet perëndi! Ja si duket ai …(Foto-Video)

0
4

Një 95-vjeçar nderohet si perëndi nga banorët e një province në Indi.

Burri i identifikuar si Doddapalliah, nuk i ka prerë kurrë flokët e tij, pasi beson se nëse do ta bëjë një veprim të tillë do të humbasë statusin si hyjni, shkruan “Daily Mail”.

Banorët e fshatit Chitradurga, e konsiderojnë burrin e moshuar si të shenjtë dhe zakonisht ia mirëmbajnë flokët. Flokët e Doddapalliah janë aq të gjatë e të trashë sa që ndihmësve iu duhen orë të tëra për t’i dhënë formën e duhur. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot dhe videon e mëposhtme…

Leave a Reply