I mori 8 milionë lekë familjares së pacientit me Covid/ Ja masa e sigurisë që i jep Gjykata e Apelit Tire Alldervishit

0
26
Tire Alldervishi

Gjykata e Apelit ka lënë në burg Tire Alldervishin, sanitaren që duke u hequr si infermiere dyshohet se i mori 8 milionë lekë familjares së një pacienteje të infektuar me Covid tek spitali Covid 2.

Alldervishi akuzohet për “mashtrim më shumë se një herë”. Kujtojmë që sanitarja 55-vjeçarja, apeloi vendimin e gjykatës së Shkallës së Parë dhe depozitoi përmes avokates së saj kërkesën ku kërkonte ndyshim të masës së sigurisë.

Në kërkesën e saj për zbutjen e masës së sigurisë, Tire Alldërvishi do të shprehej se ka qenë e prekur me Covid dhe se sipas saj nuk është negativizuar. “Jam rrezik për të infektuar edhe të tjerët në burg”, thuhej në kërkesë.

Burimi: Panorama.al

Lini një përgjigje