10.5 C
Tiranë
HomeSportHysaj dëshiron largimin nga Napoli, por Gatuzo vë veton. Ja vendimi për...

Hysaj dëshiron largimin nga Napoli, por Gatuzo vë veton. Ja vendimi për mbrojtësin

Xhenaro Gatuzo ka rigjeneruar Napolin dhe duket se po e mban fjalën e dhënë në konferencën për shtyp të prezantimit të disa muajve më parë, kur deklaronte se ishte në atë klub për të gjetur zgjidhje dhe jo problem. Ndryshimet e 42- vjeçarit kanë prekur skuadrën në rezultate, por edhe individualitete.

Njëri mes tyre është edhe Elseid Hysaj që prej një viti është në listën e profileve më të mundshme për t’u larguar nga klubi jugor. Mbrojtësit të Kombëtares i skadon kontrata në vitin 2021 dhe kjo verë dukej si ajo e duhura për të ndryshuar skuadër. Mundësitë e kësaj lëvizjeje reduktohen ditaditës, pasi, sipas të përditshmes italiane “La Gazzetta dello Sport”, është pikërisht trajneri Gatuzo që këmbëngul për qëndrimin e mbrojtësit të djathtë në skuadrën e tij.

Pak ditë më parë menaxheri i Hysajt deklaronte se lojtari do të largohej, por po i njëjti ka pranuar dje se Napoli po bën gjithçka për ta mbajtur kapitenin e Shqipërisë, duke qenë se është një futbollist polivalent dhe i përshtatshëm për të luajtur në dy korsitë e repartit mbrojtës.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,790FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment