11.5 C
Tiranë
HomeArgetimHoroskopi javor nga 21 – 28 qershor

Horoskopi javor nga 21 – 28 qershor

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime.

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Nëse është e nevojshme t’i pranoni disa gabime dhe lëshime në punë, bëjeni dhe korrigjoni ato, mos i fajësoni të tjerët. Nëse keni plane për një projekt, mos hezitoni t’i zbatoni ato, nisjani dhe mbështetuni në vlerësimin dhe intuitën tuaj. Do të keni një mundësi të mirë për të fituar para.

Shëndeti: Nervat tuaja janë të rrezikuara sulm, ju duhet të relaksoheni dhe ta kanalizoni energjinë negative.

Dashuria: Dashuria do të jetë në qendër të vëmendjes gjatë kësaj periudhe. Disa pjesëtarë të kësaj shenje të horoskopit do të kenë mundësinë të bien në dashuri dhe t’i bëjnë ëndrrat e tyre realitet, për disa të tjerë marrëdhënia do të thellohet dhe do të kalojë në një nivel më të lartë, ndërsa do të ketë edhe pjesëtarë të tjerë do t’i thonë vetes se janë lodhur duke provuar të mbajnë një marrëdhënie në të cilën janë të palumtur. Nëse marrëdhënia është duke u zhvilluar dhe përparuar, mos u nxitoni dhe mos e detyroni partnerin dhe marrëdhënien në drejtimin në të cilin tashmë po lëviz me ritmin e vet. Nëse ndërpritni marrëdhënien, distancohuni dhe qëndroni larg çdo konflikti dhe diskutimi.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Në planin profesional, ju i keni treguar vlerën dhe aftësinë tuaj dhe mos lejoni që të ngarkojnë kërkesat e të tjerëve, për të marrë përsipër detyrat e tyre, sepse jeni më të aftë – ndihmoni me këshilla dhe udhëzime, por mos bëni asgjë më shumë. Keni shumë ide dhe plane të mira, disa prej tyre mund të realizohen në këtë periudhë në mënyrën që nuk i prisnit.

Shëndeti: Ndani mbrëmjet vetëm për veten tuaj, për pushim dhe relaksim, në mënyrë që imuniteti juaj të mos bjerë nga lodhja.

Dashuria: Është kjo një periudhë e mirë për dashurinë – në marrëdhënie partneriteti, do ta keni mundësinë të vendosni kufij që nuk i keni vendosur, ose do të forconi ata që janë të lirshëm, por që nuk do ta dëmtojë partnerin tuaj. Nëse jeni të etur për dashuri, lehtë mund të dashuroheni gjatë kësaj periudhe. Shijoni romancën dhe pasionin dhe mos mendoni shumë se ku të çon ajo, thjesht mos hiqni dorë.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Ju duhet të gjeni durim dhe fleksibilitet për të shmangur dështimin. Gjithashtu, ju mund të gjendeni në një situatë ku do të keni një trajtim të padrejtë, nëse nuk kujdeseni për veten tuaj – bëjeni atë me qetësi dhe pa zemërim, thjesht zbuloni vetëm tregojeni gjendjen faktike të gjërave.

Shëndeti: Nervozizmi mund t’ju çojë në rraskapitje mendore dhe dobësi fizike.

Dashuria: Gjatë kësaj periudhe, marrëdhëniet mund të komplikohen nga problemet e së kaluarës, të cilat shfaqen dhe kërkojnë zgjidhje, qoftë në jetën tuaj, qoftë në jetën e partnerit tuaj. Mundohuni të mendoni esëll dhe të mos merrni vendime impulsive, përmbahuni nga akuzat dhe provokimet. Ky është një tundim që vë në provë thellësinë dhe forcën e marrëdhënies tuaj, prandaj ruani besimin dhe durimin tuaj, nëse e dashuroni partnerin tuaj. Binjakët e lirë mund të përjetojnë mrekulli, pothuajse deri në gjendje hipnoze – dikush do t’ju ngazëllejë.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Ju jeni të suksesshëm në biznes, por jeni të tensionuar dhe të ngarkuar. Shikoni gjërat realisht dhe përpiquni të mendoni qartë. Çelësi i suksesit tuaj në këtë periudhë është ndërgjegjësimi për atë që jeni të aftë dhe sa mund të arrini – mos e shtyni veten përtej mundësive tuaja, në mënyrë që të mos bëni gabime. Situata financiare është e paqëndrueshme.

Shëndeti: Dhimbje të mundshme në shpinë dhe nyje dhe rënie të herëpashershme të energjisë.

Dashuria: Jeta juaj emocionale fillon të trazohet dhe pështjellohet, Afërdita është në anën tuaj dhe zgjon romancën dhe pasionin – marrëdhëniet e gjata sjellin freskim dhe pasion të ri. Ndiheni zemërgjerësi dhe plot dashuri për partnerin dhe për gjithçka që ju rrethon. Gaforret e lira do të jenë shumë simpatike dhe tërheqëse dhe do të kenë shumë mundësi për aventura të gëzueshme dhe romantike – nuk ka peshë dhe seriozitet në ato përvoja, por do të kaloni mirë.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Krenaria në punë mund t’ju sjellë në qendër të vëmendjes – në një mënyrë të keqe. Tregoni idetë tuaja në mënyrë të pa u imponuar dhe pa i nënçmuar të tjerët, tregoni durim, vetëkontroll dhe gatishmëri për të bashkëpunuar. Për ju, ky është fillimi i një cikli katërjavor në të cilin do të merrni shpërblime të merituara, ose do të përballeni me shkaktarët e dështimit – ndoshta edhe me të dyja.

Shëndeti: Ju jeni të tensionuar dhe keni nevojë për një pushim aktiv.

Dashuria: Përgatituni për keqkuptime në partneritete dhe marrëdhënie emocionale, të cilat do t’ju zemërojnë – pra përgatituni të kontrolloni zemërimin tuaj dhe të përdorni aftësitë tuaja të komunikimit dhe të ndjeshmërisë. Problemet mund t’i zgjidhni me bisedë të sinqertë dhe të qetë, ndërsa grindja vetëm sa do t’i thellojë ato. Luanët e lirë do të kenë një jetë shoqërore aktive – pranoni ftesën, ose organizoni një vizitë diku ku nuk keni qenë më parë, këshillojnë yjet. Mund të takoni dikë interesant.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Mos u mbingarkoni në punë – merruni me detyrat aktuale dhe mos merrni detyra të reja derisa t’i keni përfunduar të gjitha ato që i keni planifikuar tashmë. Në fund të kësaj periudhe, fillon një cikël në ngritje, në të cilin gjithçka do të shkojë më lehtë për ju dhe do të arrini sukses. Mos sforconi asgjë, jini gati për ndryshime dhe rregullime të planeve. Ju mund të dëshironi të jeni më ekstravagantë sesa mund t’i froni vetes – kini kujdes nga blerjet impulsive.

Shëndeti: Rritni aktivitetin fizik dhe kontrolloni ushqimin tuaj, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Jini të hapur për dialog gjatë kësaj periudhe, tregoni personin tuaj të dashur atë që mendoni dhe ndieni, bisedoni me të për frikën dhe pritjet tuaja, komunikimi i hapur do të forcojë marrëdhënien tuaj. Nëse jeni vetëm dhe përpiqeni të krijoni një marrëdhënie të re, komunikimi mund të pengohet nga reagimet emocionale. Mos u përpiqni të imitoni dikë, por njihuni me të – dhe kjo kërkon kohë.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Bisedimet dhe takimet afariste do të jenë të suksesshme, por nëse nuk jeni të sigurt për kërkesat tuaja, shtyni takimet e rëndësishme. Do të jeni në gjendje të merrni një vendim të rëndësishëm gjatë kësaj periudhe, por mos u ngutni dhe tregoni qetësi. Nëse ndani përgjegjësi afariste me partnerë afaristë, do ta keni më të lehtë ta kaloni këtë periudhë.

Shëndeti: Rënia e energjisë dhe letargjia do t’ju rëndojnë gjatë kësaj periudhe.

Dashuria: Ju duhet të shikoni thellë brenda vetes tuaj për të parë dhe kuptuar modelet tuaja emocionale, të cilat krijojnë probleme në marrëdhëniet emocionale. Ju mund të jeni të zemëruar dhe nervoz gjatë kësaj periudhe dhe më të prirë të jeni vetëm dhe të kaloni kohë duke menduar dhe rishqyrtuar. Ju dëshironi të vendosni gjithçka në baza të reja dhe të filloni nga fillimi, por jeni të kufizuar dhe të detyruar edhe në këtë – nuk jeni vetëm ju, mos harroni të merrni parasysh ndjenjat e të tjerëve përreth jush.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Ju duhet paqe dhe privatësi që të jeni në gjendje të përqendroheni në detyra dhe të zgjidhni çështjet dhe problemet e biznesit. Mendoni logjikisht, por nëse keni nevojë të merrni vendime të rëndësishme, dëgjoni intuitën tuaj. Mund t’ju ofrohet një mundësi e mirë për të fituar para shtesë.

Shëndeti: Ju duhet argëtim i shfrenuar për të hequr qafe ngarkesën e akumuluar.

Dashuria: Kushtojini vëmendje situatave që krijohen gjatë kësaj periudhe. Ngarkesa që ndien nuk vjen nga marrëdhënia juaj, por nga nivelet më të thella të nënvetëdijes dhe reflektohet në marrëdhënien tuaj, në mënyrë që të kuptoni dhe zgjidhni shkaqet. Evokimi i kujtimeve në mënyrë emocionale dhe rishqyrtimi i tyre nuk do të jetë më i lehtë ose më i vështirë. Nëse jeni të lirë – do të gjeni shkaktarë në të gjitha marrëdhëniet dhe ndërveprimet e rëndësishme me njerëzit përreth jush.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Ju do t’i përgjigjeni sfidave të biznesit në mënyrën e duhur, duke gjetur zgjidhje dhe metoda krijuese dhe jokonvencionale. Mos i impononi idetë tuaja, por fitoni mbështetjen e bashkëpunëtorëve në mënyrë diplomatike, duke kërkuar mendime dhe sugjerime. Periudhë e mirë për nënshkrimin e kontratave dhe dokumentacionit.

Shëndeti: Ndiheni mirë, jeni të qëndrueshëm mendërisht dhe emocionalisht të fortë.

Dashuria: Do të keni një ngritja emocionale në këtë periudhë – në marrëdhëniet me personin e dashur, dashuria do të lulëzojë, ju jeni të kënaqur me mënyrën se si marrëdhënia juaj zhvillohet dhe thellohet, ju thjesht po ndieni fluksin e energjisë së mirë, entuziazëm dhe lumturi. Dielli dhe Venera janë në anën tuaj dhe ju ofrojnë mbështetje në të gjitha çështjet emocionale. Nëse jeni vetëm, mund të bini në dashuri, ose të shijoni jashtëzakonisht shumë miqësinë dhe marrëdhëniet e ngushta që keni tashmë me miqtë dhe familjen.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Ju jeni të përqendruar në fillimin e projekteve të reja dhe jeni të interesuar për zhvillimin dhe ndryshimin në planin e biznesit – ju e dini saktësisht se çfarë dëshironi, por keni nevojë për strategjinë e duhur për ta arritur atë. Mos merrni ndonjë vendim përfundimtar dhe të parevokueshëm gjatë kësaj periudhe.

Shëndeti: Nëse jeni të prirë ndaj alergjive, mund të keni çrregullime më të theksuara gjatë kësaj periudhe.

Dashuria: Marsi dhe Jupiteri dominojnë qiellin tuaj të dashurisë, që do të thotë se ju do të jeni “të mprehur” për të marrë vendime të rrepta por edhe për të marrë masa “në një procedurë të shkurtër”. Ndryshimet mbase janë të nevojshme, por ju nuk mund t’i zbatoni ato me forcë, duke shkelur ndjenjat dhe nevojat e të tjerëve, vetëm sepse jeni të bindur se dini se çfarë është më e mira për të gjithë. Nëse e humbni perspektivën e vetëvëzhgimit, situata të ndryshme të pakëndshme do t’ju bëjnë të përballeni me arrogancën dhe egoizmin tuaj, të cilat nuk i shihni fare.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Ju jeni të pakënaqur në punë dhe të gjithë rreth jush e ndiejnë atë, ndërkohë punët nuk zhvillohen me ritmin e dëshiruar. Nëse nuk mund të bëni një pushim gjatë kësaj periudhe dhe të largoheni nga burimi i stresit dhe pakënaqësisë, përpiquni të jeni të dobishëm në disa detyra anësore – merrni përsipër atë që i ngarkon të tjerët dhe mund ta bëni.

Shëndeti: Përfundoni ditën e punës me një mbrëmje relaksimi dhe shqyrtimi të marrëdhënieve dhe lidhjeve tuaja.

Dashuria: Kjo periudhë do të jetë plot emocione të pakëndshme që do t’ju bëjnë të jeni të hutuar dhe të shpërqendruar. Ju mund të zemëroheni dhe të tërboheni, të ndjeheni të lënduar dhe të tradhtuar, mund t’ju torturojë pasioni, dyshimi dhe zhgënjimi. Do ta keni të e vështirë që të përballeni me veten dhe duhet të distancoheni nga personi juaj i dashur dhe nga njerëzit e afërt. Nëse jeni vetëm, nuk është koha të filloni një marrëdhënie të re.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Marrëdhëniet e mira me të tjerët dhe elani juaj energjik do të hapë kanale komunikimi në të gjitha aspektet. Nëse po përballeni me disa probleme, tani është koha t’i zgjidhni ato dhe të merrni vendimet e duhura, në interesin tuaj më të mirë.

Shëndeti: Jeni plot energji dhe ndiheni mirë.

Dashuria: Kjo periudhë do të jetë plot emocione të pakëndshme që do t’ju bëjnë të jeni të hutuar dhe të shpërqendruar. Ju mund të zemëroheni dhe të tërboheni, të ndjeheni të lënduar dhe të tradhtuar, mund t’ju torturojë pasioni, dyshimi dhe zhgënjimi. Do ta keni të e vështirë që të përballeni me veten dhe duhet të distancoheni nga personi juaj i dashur dhe nga njerëzit e afërt. Nëse jeni vetëm, nuk është koha të filloni një marrëdhënie të re.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,563FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment