17 C
Albania
Sun, 16 May, 2021

Henry Cavill në lidhje me xhirimet e ” The Witcher “

Henry Cavill është nderuar vitet e fundit me role duke siguruar nje vend ne ” Eliten ” e aktorëve. Rolet e tij në disa nga filmat më të famshëm të Hollivudit i kanë siguruar ati këtë vend. Kush do ta harrojë kur aktori britanik u bë Superman për hir të DC ose kur disa muaj më parë ai u bë Geralt i Rivia duke sjellë në ekranin e vogël nuvelën e Andrzej Sapkowski.

Secili aktor ka mënyrën e tij të punës dhe të funksionimit. Në filmat e veprimit në veçanti, ka disa që bëjnë rolët vete pa amatora, ndërsa shumica përdorin njerëzit që specializohen në ndërmarrje të rrezikshme. Njëri prej tyre është Tom Cruise, një aktor i cili me fanatizëm nuk kërkon ndihmë edhe kur hidhet nga rrokaqiejt. Cavill kishte punuar me të në “Misioni I pamundur”.Pasoja na kjo ishtë që Cavill u frymëzua edhe më shumë për të ndjekur shembullin e tij.

“Nëse një shikues po shikon Geralt në ekran, ai duhet të besojë se jam unë. Nëse nuk jam unë, ndjehem sikur e kam tradhtuar personazhin në një farë mënyre dhe kjo është arsyeja pse unë po përpiqem të bëj sa më shumë që mundem ”. Henry Cavill

Artikulli i mëparshëmHistoriku i Qytetit të Elbasanit!
Artikulli tjetërSi sot 29 Qershor!

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,975FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit