12.5 C
Tiranë
HomeAktualitet”Hap rrugën, Universiteti është i joni”/ Studentët përplasen me policinë

”Hap rrugën, Universiteti është i joni”/ Studentët përplasen me policinë

Në ditën e parë të shkollës ku çdo student duhet të paraqitej në shkollë dhe të merrte lendët ndodh një përplasje që në orët e para.

Studentet e Fakultetit te Filologjise janë përplasur me policinë. Policia e cila qëndronte në hyrje të Universitetit nuk ka lejuar që studentët e pa vaksinuar ose pa një test negativ për Covid-19 të hyjnë në shkollë.

Nxënësit të cilët prisnin të hynin nëpër auditore janë përplasur me policinë tek dera duke bërtitur:”Hapni rrugën, universiteti është i joni”

Kujtojmë se disa Universitete kanë lejuar studentët e pa vaksinuar të hyjnë, e të tjera jo, duke e bërë këtë ditë të parë shkolle si më të trishtën.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment