31.7 C
Albania
Sun, 20 June, 2021

Haaland, Alaba, duel Real-Barça

Sipas mediave spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona do të duelojnë deri ditën e fundit për të transferuar dy nga futbollistët më në formë për momentin në botë, Erling Haaland dhe David Alaba.

David Alaba nuk arriti marrëveshjen me drejtuesit e Bayern-it për të rinovuar kontratën dhe tashmë ai do të jetë lojtar i lirë në merkaton e verës.

Për të u fol shumë se mund të kishte një transferim në Madrid te Reali, por tashmë edhe Barça është futur seriozisht në garë.Ndërkohë, Haaland, edhe pse ka vetëm një vit te Dortmundi mund të largohet nga verdhezinjtë nëse në drejtim të tyre do të mbërrinte një ofertë e majme.

Norvegjezi është duke shkëlqyer në Gjermani, ku e ka çuar Dortmundin deri në çerekfinale të Champions League.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit