30.5 C
Tiranë
HomeShowBizzShowbiz nga BotaGuxuan! Ja veshjet më ekstravagante dhe të çuditshme në MET Gala 2021

Guxuan! Ja veshjet më ekstravagante dhe të çuditshme në MET Gala 2021

Met Gala është një nga netët më të mëdha në botën e modës. Ajo u zhvillua dje dhe tema e këtij viti ishte “Në Amerikë: Një leksik i modës”, duke nderuar 75 vjetorin e Institutit të Kostumeve dhe duke festuar modën moderne amerikane.

Si gjithmonë, pati nga ata të cilët guxuan me veshjen e tyre.

Jeremy Pope and Janet Mock. Aktori amerikan 29 vjeçar guxoi duke ardhur me dek0lte.

Lee Chae-rin, e njohur ndryshe si CL. Reperja koreane u paraqit me të brendshme.

Kim Kardashian patjetër që guxoi këtë radhë me Balenciaga. Ajo erdhi e mbuluar nga koka te këmbët.Shawn Mendes sigurisht që duhet të hyj në këtë kategori. Djaloshin kanadez jemi mësuar ta shohim vetëm klasik e me kostum, sidomos në MET Gala. Mbase i jep më shumë guxim Camila? Nuk i dihet.

Lil Nas guxoi 3 herë, jo 1 herë.


Troye Sivan erdhi me fustan. Australiani tregoi anën e tij sensuale duke vendosur dhe një varse diamond.


Erykah Badu, këngëtarja amerikane erdhi me markën Thom Browe.


Teyana Taylor me Prabal Gurung.


Alexandria Ocasio-Cortez guxoi duke përzier modën me politikë. “Taksoni të pasurit” shkruhej në veshjen e saj. Sigurisht që kjo veshje shkaktoi shumë polemika.


Pete Davidson guxoi duke ardhur me fusta.


Virgil Abloh, designer-i amerikan, tërhoqi vëmendjen me kapelen e tij.

Qëndro me ne
13,510FansLike
10,902FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një përgjigje