20.7 C
Albania
Tue, 18 May, 2021

Gurët e sendet e forta mbi Kryeministrinë/ Ja ç’po ndodh sot atje. Ish-deputeti nxjerr foton dhe thotë se…

Pak orë pas përplasjes, dhunës, trazirave dhe goditjes me gurë dhe sende të forta në drejtim të ndërtesave qeveritare në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, nga protestuesit që ishin mbledhur pas vrasjes së Klodian Rasha nga një efektiv policie, kanë nisur rregullimet.

Ish-deputeti i PD, Edi Paloka ka publikuar një foto të punimeve tek godina e Kryeministrisë, teksa akuzon shefin e qeverisë Edi Rama se “vijon qejfet në Nju Jork”, ndërsa përgjigja e tij për vrasjen e 25-vjeçarit sipas Palokës është “gazi helmues dhe llamarina në dyert e Kryeministrisë”.

“I riveshi breket e llamarines Rama! Gazi helmues dhe llamarina ne dyert e kryeministrise eshte pergjigja e Rames per vrasjen e nje te riu te pafajshem. Nderkohe vazhdon qejfet ne N.Y”, shkruan Paloka.

Burimi: Panorama.al

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,015FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit