5.5 C
Tiranë
KryefaqjaSportGuardiola konfirmon se tre lojtarë e duan largimin nga Manchester City

Guardiola konfirmon se tre lojtarë e duan largimin nga Manchester City

Bernardo Silva është një nga tre yjet e Manchester City që duan të largohen nga klubi këtë verë, ka bërë të ditur Pep Guardiola.

Nënshkrimi i Jack Grealish, i cili ishte në shumën e afro 120 milionë euro, mund të largojë disa yje nga Etihad Stadium.

Kjo është sipas Guardiolas, i cili ka zbuluar se “dy ose tre lojtarë” duan të largohen në këtë afat nga klubi.

Duke folur në konferencën e tij për shtyp përpara takimit në Community Shield kundër Leicester City, ai tha: “Jo vetëm Bernardo”.

“Janë dy ose tre lojtarë që duan të largohen nga Man City, por ata janë lojtarët tanë dhe kur ata ofrojnë ndonjë ofertë dhe ata duan të largohen, ne jemi të hapur për të diskutuar, por kjo varet nga ata”.

Por, Citizens ende nuk kanë marrë një ofertë për lojtarët dhe do të presin deri në fund të afatit kalimtar.

Image: PA

Silva ka qenë subjekt i spekulimeve intensive të transferimit, me raportimet që e lidhin atë me një lëvizje në Atletico Madrid .

Ndërsa Guardiola nuk përmendi lojtarët e tjerë që duan të largohen, është pohuar se Aymeric Laporte dhe Gabriel Jesus janë gjithashtu të etur për t’u larguar këtë verë.

Image: PA

Reprezentuesi spanjoll luajti një rol pak të rëndësishëm sezonin e kaluar, duke luajtur në 16 ndeshje të Ligës Premier.

Sa i përket Jezusit, braziliani bëri 42 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 14 gola. Ai është lidhur me një kalim në Juventus.

Image: PA
Qëndro me ne
14,722FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera