29.5 C
Tiranë
HomeSportGrupi E "i vdekjes"/ Hidhet shorti për edicionin e ri në Ligën...

Grupi E “i vdekjes”/ Hidhet shorti për edicionin e ri në Ligën e Evropës

Është hedhur shorti për edicionin e ri në garën e dytë më të madhe ndërkombëtare për klube, Ligën e Evropës. 

Edhe këtë edicion skuadra jashtëzakonisht të mëdha marrin pjesë në këtë garë si Lyon, Bayer Leverkusen, Napoli, Lazio, Monaco, Marseille, PSV, Dinamo Zagreb, Celtic, Rangers, Fenerbahce apo Galatasaray.

Grupi E po cilësohet si ‘grup i vdekjes’ pasi janë katër skuadra shumë të forta në të.

Lazio që është bartës i grupit do të përballet me Lokomotivën e Moskës, Olympique Marseillen dhe Galatasarayn.

Xherdan Shaqiri me Lyonin e tij do të jenë në Grupin A, ku do të përballet me Rangers, Sparta Pragën dhe Brondbyn.

Grup shumë interesant është edhe ai C me Napolin, Leicester Cityn, Spartakun e Moskës dhe Legian e Varshavës.


Grupet:

Grupi A: Lyon, Rangers, Sparta Pragë, Brondby.

Grupi B: Monaco, PSV, Real Sociedad, Sturm Graz.

Grupi C: Napoli, Leicester, Spartak Moskë, Legia.

Grupi D: Olympiacos, Frankfurt, Fenerbahce, Antwerp.

Grupi E: Lazio, Lokomotiva Moskë, Olympique Marseille, Galatasaray.

Grupi F: Braga, Crvena Zvezda, Ludogorets, Midtjylland.

Grupi G: Leverkusen, Celtic, Real Betis, Ferencvaros.

Grupi H:  Dinamo Zagreb, Genk, West Ham United, Rapid Wienna.

Qëndro me ne
13,510FansLike
10,902FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një përgjigje