12.5 C
Tiranë
HomeAktualitetGjiri i Lalëzit: Dogjën mbeturina duke ndotur ajrin, vihen nën hetim dy...

Gjiri i Lalëzit: Dogjën mbeturina duke ndotur ajrin, vihen nën hetim dy persona

Krim mjedisor ka ndodhur në Gjirin e Lalëzit, ku janë vënë nën hetim dy persona pasi ndotën ajrin duke djegur mbeturina.

Personat që u vunë nën hetim janë B. A., 51 vjeç dhe K. T., 56 vjeç, banues në Ishull dhe Kullë. Sipas policisë, materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Ndotja e ajrit”.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,783FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment