9 C
Albania
Wed, 14 April, 2021

Gazetat sportive AS dhe Marca sot!

AS: “Benzema eshte lideri”

Dy gola te Francezit rrezojne Athleticon qe luftoi deri ne fundReal Madridi barazohet me pike me Real Sociedad dhe Atletico Madrid.

Marca: “Me Benzeman ne krye”

Nje dopiete e Francezit dhe nje pritje e Courtois mbajne ecurine pozitive te Real Madridit

Fitora e 4 rradhazi nga ekipi i Zidane qe tejkalon Sociedadin dhe Atleticon per nje moment ne klasifikim.

Reali i Madridit dje dha ndeshjen e saj për javën e 13t të ligës spanjolle dhe fitoi me rezultatin 3-1. Golat për Realin i realizuan Benzema x2, Kroos , dhe Capa për Athletic Bilbao. Reali i Madridit aktualisht ndodhet në vendin e 3 me 26 pikë bashk me Real Sociedad dhe Atletico Madrid, por kjo e fundit ka 2 ndeshje më pak. Theksojmë që Karim Benzema në sezonin 2020/2021 ka shënuar 6 gola deri më tani, duke qenë në vendin 3t me golashënuesin me të mirë të La Ligas spanjolle.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,984FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit