“Frikë nga një pakt mes 2 partive më të mëdha për të çuar LSI-në për skrap”/ Meta i shqetësuar: Kam hallin pas zgjedhjeve se kush e duron Monikën….

0
19
pakt

Pyetjes se a frikësohet nga pakt i fshehtë mes dy forcave të mëdha për të ‘çuar LSI-në për skrap’ siç u shpreh pak kohë më parë dhe Rama, Presidenti Ilir Meta u përgjigj:

Nuk ka asnjë problem zotëria me Ilir Metën as me LSI, ka problem me demokracinë, ka problem me zgjedhjet, me llogaridhënien dhe ka një detyrë për të bllokuar vendin në procesin e Integrimit, dhe e bllokoi në Fier nëse e mbani mend dhe e ka bllokuar të mbajë pushtetin në kurriz të vendit dhe qytetarëve shqiptarë dhe shpalli dje që do marrë peng PS pas zgjedhjeve.

Nuk ka Ilir Meta shqetësimin e LSI. Është nga ata që themelojnë parti dhe e dyta i vetmi shqetësim që kam unë për LSI se ashtu siç po sillet ai do ta trefishojë dhe u ka treguar gjithë socialistëve që merr llumin e LSI dhe i shton në listat e veta. Shqetësimi im është kush e duron Monikën që do të thojë ja çfarë e dallon drejtimin nga një grua ndryshe nga një burrë. Problemi im është biznesi i ri i arbitrazheve për të cilin nuk ka asnjë lloj transparencë dhe nuk e di askush sa do jetë borxhi i Shqipëirsë pas pak viteve. Ilir Meta do të jetë rrugëve në Tiranë, në Vlorë për të mbrotjur demokracinë…”

Lini një përgjigje