20.7 C
Albania
Tue, 18 May, 2021

Forco imunitetin që në mëngjes falë këtij smoothie-t

Filloni ditën tuaj me një pije plot me vitamina dhe minerale falë këtij smoothie!

Përbërësit:

  • 1/2 limon
  • 1 mollë jeshile
  • 1 copë xhinxher i freskët
  • 1 tufë me kale (në pamundësi mund të përdorni spinaq)

Përgatitja:

1.Limonit i merrni lëngun duke e shtrydhur.

2.Mollën e qëroni dhe e prisni në kubik të vegjël.

3.Xhinxherin e bluani imët ndërsa kalen e lani mirë dhe e copëtoni me dorë.

4.I bashkoni të gjithë përbërësit në një blender me disa kuba akulli,

5.I trazoni për disa sekonda dhe më pas e shërbeni smoothien nëpër gota.

6.Shijojeni!

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,015FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit