5.5 C
Tiranë
KryefaqjaArgetimFemrat e kësaj shenje jetojnë më gjatë se gjithë të tjerat!

Femrat e kësaj shenje jetojnë më gjatë se gjithë të tjerat!

Pas filozofisë dhe matematikës, shkenca e astrologjisë apo studimit të yjeve është ndër të parat e njerëzimit.

Kërkuesit kanë vëzhguar nga afër jetën e njëmijë femrave mbi 70 vjeç për të kuptuar se cila prej tyre jeton më gjatë.

Rezultatet për secilën shenjë:

Gaforrja 15%

Peshqit 14%

Dashi 13%

Virgjëresha 11%

Binjakët 11%

Luani 7%

Dem 6%

Bricjapi 6%

Ujori 6%

Shigjetari 5%

Peshorja 4%

Akrepi 2%

HOROSKOPI

Akrepi 16%

Peshorja 13%

Ujori 11%

Luani 11%

Virgjëresha 10%

Gaforrja 10%

Shigjetari 9%

Bricjapi 6%

Binjakët 6%

Dashi 3%

Demi 3%

Peshqit 3%

Pamje mbi horoskopin natal:

Dielli në pamje me Marsin, 77%

Dielli në aspekte harmonike me Jupiterin, 44%

Dielli këndor, 44%

Hëna në pamje me Marsin, 44%

Hëna këndore, 40%

Hëna në aspekte harmonike me Jupiterin 39%

Kështu që përfundimi është se gruaja e shenjës Gaforrja është ajo që jeton më shumë vite. Pas saj, ajo që ka një Horoskop Akrepi ose fytyrë Dielli-Mars.

Qëndro me ne
14,722FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera