12.5 C
Tiranë
HomeAktualitetFalsifikonin dokumentet dhe merrnin kredi, arrestohet një person, një tjetër në kërkim/...

Falsifikonin dokumentet dhe merrnin kredi, arrestohet një person, një tjetër në kërkim/ Ja skema

Një person është arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi nëpërmjet falsifikimit të dokumenteve merrnin kredi.

Në kudër të operacionit të koduar “Kredia-4” u arrestua shtetasi H. L., 33 vjeç, banues në Tiranë, si dhe u shpall në kërkim shtetasi L. A, që për arsye hetimi nuk jepen të dhëna.

“Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe me persona të tjerë ende të paidentifikuar, kanë marrë kredi të vogla në institucione mikrofinanciare duke përdorur dokumente të dyshuara të falsifikuara.

Punohet për kapjen e shtetasit L. A. dhe për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale”, thotë policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Mashtrimi në kredi“ dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

Burimi: Panorama.al

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment