11.5 C
Tiranë
KryefaqjaSportËshtë shumë domethënëse/ Pamje nga afër të lëvizjes së këmbëve mes Joshuas...

Është shumë domethënëse/ Pamje nga afër të lëvizjes së këmbëve mes Joshuas dhe Usyk

Një video interesante tregon kontrastin e fortë të punës së këmbës midis Anthony Joshuas dhe Oleksandr Usyk nga përballja e tyre në pesha të rënda.

Ukrainasi rrëzoi britanikun nga froni i kampionit në titujt si WBA (super), IBF dhe WABO, duke u bërë kampioni i ri botëror i peshave të rënda.

Ai bëri një paraqitje fantastike, duke treguar nivel të lartë të boksit, por edhe që ishte i kujdesshëm gjatë gjithë kohës. Për të mos përmendur punën e tij të këmbëve.

Dhe një klip i ri nga përplasja e tyre thekson shkëlqyeshëm punën e madhe të këmbëve të Usyk.

Matchroom ka ngarkuar një video nga prapaskenat e Joshua kundër Usyk dhe kap punën e bujshme të këmbëve të ukrainasit.

Pamjet tregojnë nga afër lëvizjen e këmbëve që bëri Joshua dhe Usyk gjatë betejës së tyre – dhe kontrasti është jashtëzakonisht i qartë. 

Qëndro me ne
14,721FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera