19.7 C
Albania
Sat, 19 June, 2021

Eintracht kundër Bayern do veshin një fanellë me logon “Black Lives Matter”

Shihni fanellën me të cilën skuadra e Frankfurtit do të luajë në Mynih!

Eintracht Frankfurt do … të bërtasë me zë të lartë sa të mund “jo” ndaj racizmit, në gjysmëfinalen e kupës me Bayernin.

Të dy ekipet do të takohen të Mërkurën në mbrëmje (21:45) në gjysmëfinalen e Kupës së Gjermanisë dhe me çështjen e racizmit që mbizotëron në lajme për shkak të vrasjes së George Floyd në SHBA, të ftuarit do të dërgojnë mesazhin e tyre.

Në veçanti, pasi ajo tashmë e ka bërë publike përmes llogarive të saj në mediat sociale, Eintracht do të garojë me një fanellë që do të thotë “Black Lives Matter”, duke dërguar edhe mesazhin e saj.

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

11,003FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit