LAJM I FUNDIT NGA SPORTI/ Shtyhet ndeshja e kampionatit, 6 lojtarë me koronavirus

0
1

Ndeshja e sotme në kategorinë e dytë e futbollit spanjoll Deportivo La Korunja-Fuenlabrada është shtyrë pas lajmit se 6 futbollistë të Fuenlabradas rezultuan pozitiv me koronavirus.

Vendimi u mor nga zyrtarët e ligës spanjolle teksa u konfirmuan se 6 lojtarë janë infektuar me koronavirus.

Kjo është ndeshja e fundit në La Liga 2, ndërsa ndeshjet e tjera po luhen normalisht.

Takimi mes Deportivo La Korunjas dhe Fuenlabradas do të luhet në një datë tjetër.

Leave a Reply