E fundit/ Media e Blushit shpall Lulzim Bashën kryeministër

0
1

Gazeta Shqip, media që është nën drejtimin e Ben Blushit ka shpallur ditën e sotme Lulzim Bashën kryeministër të Shqipërisë.

Në një sondazh të bërë në faqen online të Shqip, Lulzim Basha ka kryesuar gjatë gjithë kohës ndaj Edi Ramës.

Sipas rezultateve, 46 për qind e votuesve donin Bashën kryeministër dhe 41 Ramën.

Nisur nga ky rezultat, me urdhër të Ramës dhe ndërhyrje të Blushit, është vendosur që të ndërpritet dhe sondazhi.

Më poshtë keni dhe arsyen, sipas Shqip.

Leave a Reply