9 C
Albania
Wed, 14 April, 2021

E FUNDIT!!! Gazeta turke e bën të sigurtë dorëheqjen e Edi Ramës, ja çfarë thotë

Në Tiranë, disa qindra qytetarë protestuan sot në mbrëmje përballë kryeministrisë dhe ministrisë së punëve të brendshme pas vrasjes me armë zjarri nga policia të hënën pas mesnate të një të riu 25-vjeçar, që nuk iu bind një patrulle policore.

Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj dhe drejtësi për të riun e vrarë. “Poshtë komunizmi!”, “Poshtë Diktatura!”, “Lleshaj, jep dorëheqjen!”, “Rama ik!”, “Duam Drejtësi për Klodianin” ishin disa nga parrullat e protestës.

Pas përplasjes me një numër të vogël policësh pranë ministrisë së brendshme, protestuesit vazhduan protestën para kryeministrisë.

Ndërsa protestat vazhdonin, Kryeministri Edi Rama tha në një deklaratë se ai paraqiti dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.
Në protestat e tensionuara që u zhvilluan dje para Ministrisë së Brendshme dhe godinës së Kryeministrisë dhe kërkuan dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, u plagosën 16 oficerë policie, 1 punonjës sigurie dhe disa shtetas. ahaber.com.tr shprehet se edhe Edi Rama ka dhënë dorheqjen

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,984FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit