20.5 C
Tiranë
HomeBotaDy tërmete trondisin Italinë/ Ja sa ka qënë magnituda...

Dy tërmete trondisin Italinë/ Ja sa ka qënë magnituda…

Dy tërmete me magnitudë 3.6 dhe 3.7 u regjistruan në sekuencë të shpejtë pak pas orës 02:45 të mëngjesit në Veneto, në provincën e Trevisos në Itali.

Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë , dy tërmetet kishin një thellësi prej rreth 10 km dhe epiqendra e tyre u regjistrua në Miane.Lëkundjet u ndjenë nga popullata, por për momentin nuk raportohet për dëme në njerëz apo prona.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,779FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment