8.5 C
Tiranë
HomeAktualitetDurrës, ndalohet vjedhësi i banesave të dëmtuara nga tërmeti

Durrës, ndalohet vjedhësi i banesave të dëmtuara nga tërmeti

Policia e Durrësit njoftoi se ka ndaluar një 35-vjeçar, i cili dyshohet se ka vjedhur disa banesa të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai është identifikuar si Xh. K., 35 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”. ” Nga hetimet e kryera rezulton se ky shtetas, gjatë muajve të fundit, ka kryer disa vjedhje në qytetin e Durrësit, duke u futur në banesat e dëmtuara nga tërmeti që janë të braktisura nga banorët, ku ka vjedhur sende dhe orendi të ndryshme” njofton policia. Sipas saj bëhet fjalë për vjedhje të matësave të ujit, matësa të energjisë elektrike, kondicionerë, mobiliet në banesën e një shtetaseje etj.

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,783FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment