Durrës, ndalohet vjedhësi i banesave të dëmtuara nga tërmeti

0
19

Policia e Durrësit njoftoi se ka ndaluar një 35-vjeçar, i cili dyshohet se ka vjedhur disa banesa të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai është identifikuar si Xh. K., 35 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”. ” Nga hetimet e kryera rezulton se ky shtetas, gjatë muajve të fundit, ka kryer disa vjedhje në qytetin e Durrësit, duke u futur në banesat e dëmtuara nga tërmeti që janë të braktisura nga banorët, ku ka vjedhur sende dhe orendi të ndryshme” njofton policia. Sipas saj bëhet fjalë për vjedhje të matësave të ujit, matësa të energjisë elektrike, kondicionerë, mobiliet në banesën e një shtetaseje etj.

Lini një përgjigje