12.5 C
Tiranë
HomeBotaDonald Trump thotë se "koha do ta tregojë" kush do të jetë...

Donald Trump thotë se “koha do ta tregojë” kush do të jetë presidenti i ardhshëm i SHBA-së

Donald Trump dukej se linte të kuptojë për herë të parë se ai mund të mos mbetet më në Shtëpinë e Bardhë, pasi ai foli publikisht për herë të parë që kur Joe Biden u shpall fitues në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së.

Duke përjashtuar një bllokim kombëtar të coronavirusit nën mandatin e tij, ai u duk se pranoi se vendimi mund të mos ishte i tij edhe për një kohë të gjatë, shkruan Euronews.

“Kjo administratë nuk do të shkojë me ndonjë bllokim”, i tha Trump një auditori në Shtëpinë e Bardhë, në deklarimet e tij të para publike që nga e shtuna.

“Shpresojmë se çfarëdo që të ndodhë në të ardhmen, kush e di, cila administratë do të jetë unë mendoj se koha do ta tregojë, por unë mund t’ju them se kjo administratë nuk do të shkojë në një bllokim”.

Ndryshe, Trump në mënyrë të përsëritur ka postuar në Twitter duke thënë se ka pasur mashtrim në zgjedhje, pavarësisht nga asnjë provë për të mbështetur pretendimet e tij.

Kështu, presidenti në largim deri më tani ka refuzuar të pranojë zgjedhjet dhe sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Kayleigh McEnany, ndërkohë, tha se Trump “nuk është akoma në atë pikë” kur bëhet fjalë për të pranuar fitoren e Biden.

Madje disa ekspertë janë të shqetësuar se Trump po e pengon administratën e ardhshme Biden nga një tranzicion i qetë në qeveri.

Burimi: Telegrafi

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,544FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment