11.5 C
Tiranë
KryefaqjaPolitike“Do vrisnin disa figura”/ Spartak Ngjela “zbërthen” skemën ruse të protestës së...

“Do vrisnin disa figura”/ Spartak Ngjela “zbërthen” skemën ruse të protestës së Berishës

Avokat Spartak Ngjela, i ftuar në emisionin “Breaking” në Top News ditën e sotme foli për situatën aktuale të Partisë Demokratike.  

Ai dha dhe mendimin e tij lidhur me protestën e “8 janarit”, duke thënë se nuk duhet përjashtuar “skema ruse” ku mund të vriteshin disa figura.

“Unë kam thënë që po të hyjë Berisha brenda në seli do të arrestohet. Saliun e kanë kapur duke bërë me dorë si Lenini. Kjo është komedi, por lekët i paguajnë shqiptarët.

Bënte me dorë që të hynin në një seli partie, prandaj jemi në këtë gjendje. Sjellja është më e vlefshme se fjalët, se fjalët Saliu i ka si Papa Romës.

Do shohim a do e marrin si të pandehur për nxitjen e turmave? Por menjëherë pas kësaj Prokuroria e Tiranës e çon në SPAK. Të shohim si do procedohet. Ai bëri me dorë që futuni brenda, e kanë kapur. Edhe çobanët janë më të zgjuar.

Normalë ishin, por ata që ishin më brenda situatës kam përshtypjen që kanë vepruar në taktikën që e hodhën vonë gazin lotsjellës, se gazi priti, nuk u hodh menjëherë. Kur iu sulën ndërtesës duhet të kishte gaz lotsjellës, por e lanë, e lanë se ndoshta u interesonte politikisht që të thonin shife çfarë bënë dhe mos të merren më me këta. Ishte gjetje ose metodë e politikës së lartë shqiptare apo e huazuar? Kjo nuk ka rëndësi.

Mos e përjashtoni skemën ruse, se mënyra si e pashë që hynë me egërsi brenda, do t’i vrisnin disa figura. U fol dhe në media, u tha përpara. Hyjnë brenda dhe vrasin, këto janë skema të lindjes. Kjo do ishte shumë e rëndë po të kishte ndodhur. Dhe po u kap në përgjime që e kanë pasur si plan do ishte më e rëndë. Ata atje brenda do kishin kaluar terror. Se ata që çanin dyert dhe që hypën lart kishin tendenca të këqija, ishin psiqikë,” tha Ngjela.

Qëndro me ne
14,721FansaPëlqeje
10,458NdjekësitNdjek
Më të lexuarat
Të tjera