Digjen dy automjeteve gjatë natës në Elbasan

0
26

Dy automjete janë shkrumbuar gjatë natës që lamë pas në qytetin e Elbasanit në harkun kohor të 30 minutave. Fillimisht është djegur një automjet tip Audi në lagjen “Beqir Dardha”, ngjarje e ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm.

Banorët kanë lajmëruar forcat zjarrfikëse, të cilat bënë të mundur shuarjen e zjarrit, duke mos lejuar djegien e plotë.

Ky automjet është në pronësi të drejtorit të Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor.

Ndërkohë, një makinë tjetër është djegur në lagjen “Haxhias” rreth orës 03.30. Flakët kanë shkrumbuar një mjet tip “Peguet”. Ende nuk ka

Automjeti i djegur sipas burimeve zyrtare është në pronësi të shtetasit Bendi Musai i cili aktuallisht mban postin e Drejtorit të ISHSH për Elbasanin. Paraprakisht policia dyshon për zjarr vënie të qëllimshme të automjetit në pronësi të tij për shkak të detyrës dhe po pubohet intensivisht për zbardhjen e ngjarjes.

Ndërkohë po në Elbasan në Lagjen “Haxhias” rreth orës 03.30 është djegur automjeti tip Peguet me targë AA 197 HY në pronësi të shtetasit Tomorr Panxhi.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjeve, ndërsa dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Lini një përgjigje