8.5 C
Tiranë
HomeBotaDiçka që nuk e keni parë më parë! Re të çuditshme "pambuku"...

Diçka që nuk e keni parë më parë! Re të çuditshme “pambuku” mbulojnë Argjentinën (VIDEO)

Një fenomen i pazakontë i motit mahniti banorët në Argjentinë për shkak të formimit të rrallë të reve që dukeshin si lesh pambuku.

Sipas medieve të huaja, javën e kaluar, retë e zakonshme u shndërruan në ato Mammatus mbi Casa Grande në Cordoba më 13 nëntor.

Formimi i çuditshëm i reve, megjithëse duket i bukur, mund të paralajmërojë për stuhi potencialisht të dhunshme.

Pamjet u ngarkuan në internet fundjavën e kaluar dhe janë parë më shumë se 10 mijë herë.

Njerëzit që shikonin videon i përshkruanin retë si ‘lesh pambuku’ dhe ‘të çuditshme’.

@extremeweatherx

today ‘ mammatus clouds’ over Argentina 😍 #argentina #clouds #mammatus #fy

♬ Originalton – ExtremeWeatherX
Qëndro me ne
14,000FansLike
10,557FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment