20.5 C
Tiranë
HomeAktualitet“Dhimbje e madhe për të gjithë”, ministrja Manastirliu pas ndarjes nga jeta...

“Dhimbje e madhe për të gjithë”, ministrja Manastirliu pas ndarjes nga jeta të mjekut që nuk mundi ta fitojë betejën me COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu i ka shprehur ngushëllimet familjes së mjekut të ndjerë, Hysni Shkjaut, pasi u nda nga jeta si pasojë e kontraktimit të virusit COVID-19.

Në një postim në facebook, Manastirliu shkruan se ndarja nga jeta e mjekut ishte një humbje e madhe për të gjithë, ndërsa kujton se pa u lodhur i ka shërbyer për 40 vite komunitetit në Pukë.

Ndër të tjera ministrja thekson se pavarësisht përpjekjes së kolegëve të tij për ta mbajtur në jetë ne spitalin Infektiv, mjeku nuk ka mundur që ta fitojë betejën me COVID-19.

Reagimi i plotë:

Më trishtoi pa masë lajmi për ndarjen nga jeta këtë mëngjes e dr. Hysni Shkjaut, mjekut të përkushtuar, që shërbeu pa u lodhur dhe nuk u nda për asnjë ditë nga banorët e komunitetit në zonën e Qafë-Malit në Pukë!

Ndarja nga jeta e dr. Hysniut është një dhimbje e madhe për të gjithë ne, për familjen, për kolegët, për banorët e zonës së Pukës, ku shërbeu për 40 vite me përkushtim e profesionalizëm.

Dr. Hysniu nuk mundi ta fitonte betejën me virusin e rrezikshëm, megjithë përpjekjet e mjekëve, të cilët bënë të pamundurën për ta mbajtur në jetë në spitalin infektiv.

Ngushëllime të sinqerta familjes dhe kolegëve! U prehsh në paqe doktor Hysniu!

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,779FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment