11.5 C
Tiranë
HomeArgetimDestinacionet nga seria “Game of Thrones” që mund të vizitoni në jetën...

Destinacionet nga seria “Game of Thrones” që mund të vizitoni në jetën reale

Kur “Game of Thrones” transmetoi sezonin e tetë dhe të fundit në pranverën e vitit 2019, fansat u desh t’i jepnin lamtumirën personazheve të dashur.

Për fat të mirë, destinacionet në jetën reale, shumë prej tyre parqe kombëtare ose vendet e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, janë vende që mund t’i shihni në të vërtetë.

Nga fushat e lavave të ngrira në Islandë e deri në pallatet shekullore në Spanjë, këtu janë tetë vendet e xhirimeve të Game of Thrones që mund (dhe duhet) të vizitoni.

Dubrovnik, Kroaci


Parku Kombëtar Vatnajökull, Islandë

Skaftafell glacier, Vatnajokull National Park in Iceland.

Pallatet, Spanjë

Bardenas Reales, Spanjë

Mountain Castildetierra in Bardenas Reales Nature Park, Navarra, Spain

Kalaja Dunluce, Irlandë


Meteora, Greqi

Essaouira, Marok

Kalaja e Zafrës, Spanjë

Qëndro me ne
14,000FansLike
10,565FollowersFollow
Më të lexuarat
Të tjera

Lini një koment