Delvinë: Bariu qëllon shokun 21-vjeçar me çifte në këmbë, sherri për kullotat

0
24

Një sherr mes shokësh ka çuar në plagosjen me armë zjarri të njërit prej të përfshirëvenë fshatin Rusan të Delvinës.

Shokët ishin barinj dhe në vendin e quajtur ‘Katalat’ janë përleshur me grindur me njëri- tjetrin. Një nga personat ka marrë çiften dhe e ka qëlluar shokun tjetër me inicialet L.K, 21 vjeç, duke e plagosur në këmbë.

Ndërkohë i riu është jashtë rrezikut për jetën. Policia ndërkohë informon se sherri ka ndodhur për çështje kullotash, 3 kilometra larg qytetit të Delvinës.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Delvinë, Informacion paraprak

Në spitalin e Delvinës ka shkuar i dëmtuar në këmbë me armë gjahu shtetasi L.K., 21 vjeç, banues në fshatin Rusan, Delvinë, i cili është jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja ka ndodhur rreth 3 km larg Delvinës për çështje kullotash.

Policia ka identifikuar autorin dhe po punohet për kapjen dhe arrestimin e tij.

Lini një përgjigje