8 C
Albania
Sun, 18 April, 2021

COVID i merr jetën tre personave në Elbasan/ Numri i viktimave në këtë qytet shkon në…

Edhe tre pacientë të infektuar me COVID-19 nga qyteti i Elbasanit kanë humbur betejën me virusin.

Mësohet se viktimat janë një 56 vjeçar, një 69 dhe një 70 vjeçar. Kështu numri i viktimave në këtë qark ka shkuar në 72.

Situata e COVID

Në 24 orët e fundit në Shqipëri u testuan pozitivë 832 persona, nga këta 32 persona në Elbasan.

Gjatë këtyre orëve mes të prekurve me COVID-19 në Elbasan është edhe një mjek në qendrën spitalore Xhaferr Kongoli si dhe një prokuror në Prokurorinë e qytetit.

Numri i personave që janë testuar pozitivë që nga fillimi i pandemisë në të gjithë vendin ka shkuar në 39 014, ndërsa ai i viktimave në 822.

Burimi: Panorama.al

Artikuj të ngjashëm

Lini një përgjigje

Qëndro i lidhur

10,969FansaPëlqeje
10,700NdjekësitNdiq
- Advertisement -

Artikujt e fundit